Historie

Naše firma byla založena v roce 1992 jako fyzická osoba, v roce 2006 došlo k přechodu na právnickou osobu a to RENO DESIGN s.r.o. Již od začátku naší historie jsme se zabývali restaurováním starožitného dřevěného nábytku a restaurováním starožitného čalouněného nábytku.

Ministerstvem kultury nám bylo uděleno povolení k obnově kulturních památek. Toto povolení nás opravňuje restaurovat veškerý dobový čalouněný nábytek, který je kulturní památkou. Povolení se vztahuje i na speciální čalounické práce jako je čalounění kočárů, automobilů aj.

Restaurujeme starožitný nábytek klasickými metodami, které již používali naši předkové. Veškeré práce probíhají ručně z důrazem na maximální autentičnost nábytku jakož i na původní zpracování tohoto nábytku.

Další činností, kterou se zabýváme je tapetování stylovými textilními tapetami na námi připravený rošt nebo tapetování klasickými papírovými tapetami z dobovou tématikou do dobových interiérů a objektů.

V naší vzorkovnici máme více jak 200 druhů stylových potahových látek s klasickými motivy, i repliky historických látek od českých i od evropských výrobců. Dále pak máme několik druhů a odstínů kůží. Na přání je možno zajistit i speciální motivy potahových látek, které jsou vyrobeny na zakázku.